Sırrı Öztürk İçin
Başsağlığı Mesajları

Kolombiya Komünist Partisi
(Partido Comunista Clandestino de Colombia - PCCC)

ve

Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri - Halk Ordusu
(Fuerzas Armadas Revolucionarias de Colombia - Ejército del Pueblo - FARC-EP)

Ortak Mesajı

Sırrı Öztürk'ü Unutmayacağız!..
DEVRİMCİ CEPHE

SIRRI ÖZTÜRK
1932-2015

1932 Erzurum Aşkale Doğumlu İşçi Sınıfı'nın ve Sosyalizmin sorunlarını dert edinmiş, 60 yıllık mücadelesinde 30 kadar kitabı, yayıncılığı, yazarlığı, sendikacılığı ve siyasi parti çalışmalarıyla, sorunlara ışık tutmaya çalışan Sorun Yayınları Kolektifi Kurucusu Sırrı Öztürk'ü bugün ebediyete uğurladık. Anısı her zaman İşçi Sınıfı ve Sosyalizm mücadelesinde yaşayacak.

Dr Ali KILIÇ

Paris 27 OCAK 2015

TÜRKİYE VE KUZEY KÜRDİSTAN PROLETARYASININ ÖNDERİ YOLDAŞ SIRRI ÖZTÜRK’Ü YİTİRDİK.

AİLE MENSUPLARINA
SORUN KOLEKTİF SORUMLULARINA
YOLDAŞLARA

Değerli Dostlar, Yoldaşlar

         Sadece, Türkiye ve Kuzey Kürdistan proletaryalarının değil aynı zamanda uluslararası İşçi Sınıfının en değerli sendikal örgütleyicisi olarak İşçi Sınıfının örgütlendirilmesine büyük tarihsel katkılar sunan, mücadeleyi yaşayan savaşan, direnen büyük yoldaşımız, hocamız, ağabeyimiz, Türkiye sosyalist hareketinin emektar mücadele adamlarından yoldaş Sırrı Öztürk’ü kaybettik.

         Sırrı Öztürk yoldaş, Türkiye işçi sınıfının en büyük kalkışması olan 15-16 Haziran 1970 direnişinin örgütleyicilerinden biri olarak en ön safta yer aldı ve tutuklanıp yargılandığını dünya işçi sınıfı bunu biliyor. O,12 Mart rejimi tarafından 1971’de yargılanıp hapsedildi ve Eylül 1975’e kadar hapiste kaldı. Tüm siyasi yaşamında komünistlerin birleşip İşçi Sınıfı Partisi’ni örgütlemesi görevini gündeminden düşürmedi. “Çok geç tanışmış” olmamıza rağmen, Bilimsel Araştırma Merkezi çalışanı ve Fransız Komünist Partisi 19. Bölge Örgütü adına, başta Mutlu Yoldaş Olmak üzere, değerli eşine, çocuklarına, torunlarına Sorun Yayınları Kolektifi Sorumlularına ve bütün yoldaşları başsağlığı diliyorum. İçten dostluk ve dayanışmamızı sunuyorum.

Saygı ve dostlukla.

Dr Ali KILIÇ,

Kürdistan Bilimsel Araştırma Merkezi Başkanı

FKP üyesi

SIRRI ÖZTÜRK ABİYİ DE KAYBETTİK

RECEP MARAŞLI

Sırrı Öztürk bugün vefat etti. Anısı önünde saygıyla eğiliyorum.

Sırrı Abi, Bizim Erzurum'un nadiren yetiştirdiği sosyalist aydınlardan, dava adamlarından biriydi. Ağabeyi rahmetli Avni Memedoğlu (http://www.avnimemedoglu.com) değerli bir ressamdı. İşçi sınıfını çizdi, sosyalist mücadeleyi, barışı resmetti.

Sırrı Abi kuşağının nadir temsilcilerinden bir komünistti. Çok mütavazı, disiplinli ve kendi ilkelerinden tavizsiz yaşıyordu. Belki de bu özelliği nedeniyle kendini biraz yalıtlamıştı. Eski kuşak onu, kardeşi Zeki Öztürk'le beraber çalıştırdığı ve faşistler tarafından yakılan Cağaloğlu'ndaki ÖNCÜ kitabevinden ve SORUN (Birlikte Sosyalist Dergi)den (http://www.sorunyayinlari.net) hatırlayacaktır.

Sırrı Abi, Diyarbakır Cezaevindeyken bana çok sahip çıkmıştı. Mektuplar, kitaplar gönderirdi. Bildirilerimizi, açıklamalarımızı, makalelerimizi yayınlardı. Komal'ın 1992'de İstanbul'da yeniden açılışında da çok yardımcı oldu, bürosunu paylaştı. İlişkilerini açtı. Eski TKP geleneğinden geliyordu ve Kürt sorununa biraz mesafeliydi, fakat giderek bunu aşmıştı.

Sosyalist mücadeleye, kültüre, yazına yoğun emeği olan bir emekçi ve aynı zamanda İstanbul beyefendiydisiydi o.

Onu her zaman prensipli içten bir dost, bir abi olarak hatırlayacağım. Sevenlerine, ailesine, mücadele arkadaşlarına ve halkımıza baş sağlığı diliyorum.

Sırrı Öztürk-Recep Maraşlı-Selahattin Bulut

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız!

(Yukarıdaki fotoğrafta 1996 yılında İstanbul Med-Kom'daki "Hapsedilemeyenler" Resim sergisinde bir sohbet anındayız. Ortadaki arkadaş Selahattin Bulut'tur)

Merhabalar,

Çağrı üzerine, zaman ayırıp acaba katılabilir miyim diye düşündüm. Ama günlük uğraşı içinde yine zaman kalmadı. Hiç değilse çok kısa izlenimlerimi yazarak anma etkinliğinize katılmak istedim.

Birkaç gün önce başka bir şeyler ararken, Sorun yayınlarının 1977 yılındaki bir iki kitabını gördüm. Alışkanlık olarak hemen her edindiğim kitaba alınış tarihi ve yerini yazarım. O zamandan Mahmut Baksı'nın "İsveç İsveç Dedikleri" adlı çalışmasını anımsıyorum. Günümüze aklımda bir şey kalmamış. Şimdi bir daha, acaba İsveç, bu "gelişmiş sosyal demokrat" toplum hakkında ne yazmış diye de zaman zaman aklıma geliyor. Bu küçük hacimli kitabı bir daha okumalı… Sonraki yıllarda İsveç'in bir süre Çarlık imparatorluğu içinde kaldığı, sonradan bağımsız olduğu, oradaki yerel azınlıklara İsveç şövenizmiyle -ki nüfusu bunca az bir ülkede bile- bayağı baskı yapıldığı yönünde birkaç ana özellik belleğime yerleşmiş… Demek Sırrı Ağabeyle uzaktan, kitap aracılığıyla 1970'li yılların sonunda tanıştık.

Daha sonraları, yanılmıyorsam 1993 ya da 94 yılları olmalı, Ankara-Altınpark'taki Kitap fuarında görüşmüş, hatta o zaman buranın ikamet ettiğim eve yakın olması nedeniyle Sırrı Ağabeyi birkaç saat dinlenmek üzere eve davet etmiştim. Kendisine inşaatlardan, Doğu Karadeniz v.b. çevrelerden çektiğim slaytlardan izletmiştim. Zaman zaman irtibatımız olsa da, anımsadığım en son Cezayir'den dönerken Ankara'ya geçmeden, bizzat Sorun yayınlarına uğrama fırsatı bulup görüşebildiğimizde yıl 2004'tü. Böylece kaldı… Yeniden bir fırsat daha olmadı…

Sırrı Ağabey, hep sağlam bir organizasyon, parti vurgusu yaptı. Yalnız basın yayın, etkinlik değil; iktidar mücadelesi içinde olacak gerçek, samimi bir organizasyon sorununu hep dile getirdi. Sanırım en önemli sorunlardan biri de budur. Aşılmasının, ki olabilirse, çok zor, çok zahmetli bir iş olduğunu düşünüyorum. Toplumu hemen tüm yönleriyle ele alıp, deyim yerindeyse "hallaç pamuğu atar" gibi, felsefesinden, ekonomisine; üretim biçimlerinden, tüketim alışkanlıklarına; dinsel inanç yapısından, geleneklerinden sanatsal, düşünsel ortamına kadar tüm yönlerde bir eleştiri süzgecinden geçirmek, bunu yeni bir eylem, yaşam kılavuzuna dönüştürmek gerekiyor. Belki artık, olabilirse bu, yeni kuşaklara kalıyor. Bu anlamda Sırrı Ağabeyin kendi özel çalışmaları, katkıları yanında; Sorun yayınları da olabildiği kadar samimi bir çizgi izledi diye düşünüyorum. Hele baskı, yok etme, bağnazlık ortamında bu başarının altını ayrıca çizmeli… 

Sırrı Ağabeyin anısı önünde saygı ile eğiliyorum. Işıklar içinde yatsın.

Suat İSKENDER

Ankara 15.02.2015

SIRRI ÖZTÜRK ABİYİ DE KAYBETTİK
Anısı önünde saygıyla eğiliyorum.
Sırrı Abi kuşağının nadir temsilcilerinden bir komünistti.
Sırrı Öztürk, Türkiye solunun önemli figürlerinden biriydi.
Çok mütevazı, disiplinli ve kendi ilkelerinden tavizsiz yaşıyordu.
Eski kuşak onu, kardeşi Zeki Öztürk'le beraber çalıştırdığı ve faşistler tarafından yakılan Cağaloğlu'ndaki ÖNCÜ kitabevinden ve SORUN (Birlikte Sosyalist Dergi)den (http://www.sorunyayinlari.net) hatırlayacaktır.

Sırrı ağbi bunun yanında bizim çok değerli bir aile dostumuzdu.
Babamla, Selimiye kışlasında Yılmaz Güney ile beraber koğuş arkadaşı idi
Babamın kitaplarını yayınlayan da Sırrı Öztürk idi…
Kardeşi, Zeki Öztürk'ün yanında ÖNCÜ kitabevinde çıraklık yaptığım anılarımdı
Kitabevini yaktılar, bizleri sürgün ettiler, işkencelerden geçirdiler, öldürdüler…
Ve zamanla babalarımız, ağbilerimiz, dostlarımız bizleri bırakıp gittiler.

Sizleri UNUTMAYACAGIZ!
IŞÇİ SINIFIMIZIN VE HALKLARIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN.

İsmail Doğan

 • Erzurum’da üryan doğdu, komünist işçiliğin sırrını bildi, İstanbul’da gene üryan öldü. Anısı dövdüğümüz çeliğe bir damla su olsun
  İştirakî

 • 15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi'nin önder işçilerinden, yazar, aydın, Sorun Yayınları Kolektifi kurucusu, komünist işçi, devrimci Sırrı Öztürk aramızdan ayrıldı.
  Anısı mücadelemizde yaşayacak!
  Yarın (28 Ocak 2015) saat 15.00'da Gazi Cemevi önünde toplanıp yürüyüşle Gazi Mezarlığı'na gideceğiz. Ve ardından doğaya teslim edeceğiz.
  Kaldıraç
  27 Ocak 2015 Ersin Hakan

 • Kurtuluş sayesinde tanımıştım Sırrı abiyi, HAK katarında devri daim olsun, sevenlerine HAKTAN sabır diliyorum…
  Çetin Pehlivan

 • Işıklar okyanusu mekanı… Önderliği, öğretmenliği, yol göstericiliği unutulmayacaktır.
  Ali Ziya Çamur

 • Çok çok üzgünüm. Onun dirençli inancını birlikte yaşatalım.
  Hüseyin Gül

 • Camarada SIRRI eres de los hombres que el mundo necesita, dejas un hondo vacío en el proletariado mundial, la Clase Obrera turca y mundial, ha quedado huérfana. Eres de los hombres que nunca mueren. Ya estas en el corazón De los pobres del mundo. Honor…
  Gustavo Conde
  Yoldaş SIRRI dünya proletaryasında derin bir boşluk bırakan, dünyanın ihtiyacı olduğu adamlardandır, Türk ve dünya İşçi Sınıfı  yetim kalmıştır. Sen asla ölmeyecek o adamlardan birisin. Sen dünyanın en yoksullarının kalbinde bulunmaktasın. Onur…
  Gustavo Conde

 • Çok üzüldüm. Bir dostu, bir arkadaşı, bir ağabeyi yitirmenin üzüntüsü… Güle güle Sırrı ağabey… Işık içinde, sonsuzluğa…
  İsmet Arslan

 • Eylemi ve inancı insanlığın ışığı olsun.
  Asım Gönen

 • Ne zaman görebildiysem onu, yoğun ışık içindeydi… İnancı ve savaşımına saygıyla.
  Nuray Gök Aksamaz

 • Sevdiğim bir insanı, bir dostumu yitirdim. Hepimizin başı sağ olsun. Ölüm adın kalleş olsun.
  Osman Ünver Öncel

 • İşçi sınıfı bir evladını daha kaybetti. Başımız sağolsun. Türkiye sosyalist hareketinin emektar mücadele adamlarından Sırrı Öztürk’ü kaybettik.
  Yavuz Kalkan

 • Sırrı yoldaşın TİP'in kurucularından biri olduğunu bizzat kendi anlatımlarından biliyorum, açıklamadaki "62 de üye oldu" ifadesi düzeltilebir ise sevinirim…Türkiye amele sınıfının ve tüm komünistlerin başı sağ olsun. Sırrı yoldaşı mücadelemizde yaşatacağız…
  Mahmut Öktem

 • Kurucunuz sayın Sırrı Öztürk'ün vefatından derin üzüntü duyduk. Yayınevi çalışanlarınıza ve kederli ailesine baş sağlığı diliyoruz. Saygı ve sevgilerimizle,
  Mine Soysal
  Günışığı Kitaplığı

 • Başımız sağ olsun.
  M. Yaşacan

 • Tüm Devrimci Sosyalistlerin Emekçilerin Başı Sağolsun Saygıyla
  Tolga Ersoy

 • Başınız sağolsun. Toprağı bol olsun…
  Zülküf AZEW

 • Sırrı Öztürk ağabeyimizin onurlu anısı önünde devrimci saygımız ile eğiliriz…
  İ. Halit Özkul

 • İleri Yaşına rağmen en genç yoldaşımız, son nefesine kadar, ülkenin bağımsızlığı, halklarımızın kardeşliği, insanların özgürlüğü, emekçilerin örgütlenmesi için mücadele eden Sorun Yayınları Kolektifi emekçisi sevgili Sırrı Öztürk hakka yürümüştür. Canı pahasına yarattığı tüm değerleri, emek, özgürlük, barış ve demokrasi için verdiği emeklerini saygıyla anarken başta ailesi olmak üzere tüm sevenlere baş sağlığı, sabır ve metanet diliyorum. Yıldızlar yoldaşın olsun.
  Hüseyin Ocak

 • Sayın Sorun Yayınları Kollektifi dostları,
  Bugün e-mailime bakmak istemiyordum, içimden gelmiyordu. Sırrı amcanın ölümü beni derinden etkiledi. Maalesef okuldan dolayı yanınızda olamıyorum.
  Duygu ve düşünce olarak yanınızda olduğumu söyler, hepinizi candan selamlıyorum.
  Saygılarımla,
  Stêr E Neco

 • Başınız sağ olsun, çok üzgünüm… Işıklar içinde yatsın.
  Can Doğutürk

 • Sevgili Yoldaşlar,
  Haberi bugün sizden öğrenmiş bulunuyorum. Üzüntüm derin ve sonsuzdur. Sırrı abiyle dostluğumuz Özgür Gündem döneminden başlar. Onun bir sosyalist aydın olarak işçi ve emekçi özellikleri ve bu özelliklerini Marksizm içinde geliştirmesi ve yenilemesi, bugün bütün kuşakların alacağı derslerin başında gelir. Onun sefer taşıyla taşıdığı yemeklerin içinde davaya olan bağlılığın ve sevdayla Marksizme olan tutkusunu gözlemişimdir her zaman. Başta siz çalışma arkadaşları olarak hepimizin başı sağolsun. Anısı önünde saygıyla eğiliyorum.
  Hasan Oğuz.

 • Başınız sağolsun. Gerçek ilhamlar verdi. Derin üzüntülerimle.
  Hasan Ozan

 • Amansız hastalıktan hayatını kaybeden Sırrı Öztürk’ü saygıyla anıyor, başta Türkiye emekçi sınıfı olmak üzere, tüm yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı diler, acınızı paylaşıyoruz.
  Mustafa Elveren
  www.gomanweb.org Yayın Yönetmeni

 • Değerli komünist yoldaşımızın anısını yaşatılacağına eminiz. Mücadelesi hepimize ışık tutmaya devam edecektir. Saygılarımızla.
  Cem Kızılçeç
  Canut Yayınevi

 • Bir süredir korkuyla beklediğimiz haberi aldığımız için üzgünüz. Sorun Yayınları Kolektifi'ndeki yoldaşlarımızın ve sınıfımızın başı sağolsun. 15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişinin sıra neferi yoldaşımızı, ustamızı her zaman minnetle hatırlayacağız.
  İntifada Yayınları

 • Başımız sağolsun… 
  Devrimci Proletarya

 • Değerli arkadaşlar,
  Sınıf mücadelesi, değerli bir emekçisini kaybetti. Sorun Yayınları kolektifinin ve Türkiyeli sosyalistlerin başı sağ olsun. Saygılarımla.
  Muzaffer Oruçoğlu

 • Arkadaşlar; Başınız sağolsun.
  Tarih ezilenler yanında ve egemenler karşısındaki hiçbir emek ve çabayı unutmadı…
  Başarılar dileriz.
  Epos Yayınları

 • Başımız Sağolsun yoldaşlar…
  Mutlu Şahin

 • Sevenlerine ve mücadele arkadaşlarına sabırlar diliyorum. Selamlar
  Hüseyin Aygül

 • Acınızı yürekten paylaşıyor, anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.
  Sibel Özbudun - Temel Demirer

 • Sevgili sırrı ağabeyimizin ölüm haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim… Acımız sonsuzdur…
  Sorun Yayınları Kolektifi çalışanlarına ve ailesine taziyelerimi iletiyorum…
  Yüreği okyanuslar gibi olan sevgili sırrı ağabeyimiz ışıklar içinde yatsın…  
  İbrahim Halil Aycan

 • Merhaba, bir saat önce acı haberi aldim. Çok üzgünüm. Acınız acımdır. Tüm öztürk ailesinin başı sağolsun. Yoldaşım ışıklar içinde uyusun. Ben fazla yazamayacağım içim acıyor. Çok üzgünüm gercekten, yüreğim sizlerle. Sabır dilerim… Selamlar
  Saadet Savaş

 • Tüm Devrimcilerin başı sağolsun. Cezaevine ziyaretime gelen Celal Özcan'dan acı haberi öğrendim.
  Değerli Devrimci Ağabeyim Sırrı Öztürk' ü yitirmişiz.
  Eğilip bükülmeden dimdik bir devrimci yaşam. Örnek alacağımız yüce insan.
  Sırrı Öztürk ağabeyim… Bayrağını taşımaya devam edeceğim.
  Sarp Kuray
   

 • 1981'de askeri cunta kurbanı olmuş olan ben, aileme destek olmak amacıyla ailemle görüşmeye başlayan ve hapishane çıkışı sonrası kendisini tanıdığım, kimliklerimizin ortak olmaları sonucu ailemle görüşmelerini devam ettiren bu insanımızdaki insan, doğa, hayvan sevgisi o yaşda dikkatimi çekmiş ve unutamamıştım. Yıllar sonra 2013'de yeniden konuşabilme imkanımız oluştu. Söylediği gibi yaşayan Kürd ulusunun bu evladı dürüstlüğüyle örnek oluşturmuştur.
  Sorun Yayınları Kollektifi elemanlarına ve aile mensuplarına başsağlığı diliyorum.
  Evin Çiçek

 • Evet O gerçekten de dereleri birleştirenlerin Sırrı'nı ulaşabildiği tüm insanlara olağanüstü devrimci yalınlığı ve proleter disipliniyle yaymak için bütün ömrünü adayan eşine az rastlanır insanlardandı…
  Yüz yıl yaşasa az gelirdi, şu topraklara…
  Hakka yürümesi dolayısıyla Sorun Kolektifi başta olmak üzere tüm komünistlere, aile kolektifine taziyelerimizi iletiyoruz, "Ölüm, adın kalleş olsun!"
  Hüseyin Ali Selvi

 • Sırrı Abi bizimle yaşayacak, bizden sonra da yaşayacak. Hep bizle beraber olacak. Başka söz bulamıyorum.
  Hakkı Zabcı

 • Sırrı Öztürk'ün ölümü devrimci mücadele içinde büyük bir kayıptır. Yaşamın acımasızlığı da sevdiklerimizi, can yoldaşlarımızı sonsuza dek aramızda almasıdır.
  Doğanın ya da yaşamın kuralında ölüm kaçınılmaz olsa da sevdiklerimizi, can yoldaşlarımızı unutmayacağız, unutturmayacağız. Başımız sağ olsun.
  Hüseyin Habip Taşkın

 • Büyük üzüntü duydum. Tanımı imkansız bir yitirme duygusu kapladı benliğimi. Gerçekleşmesi olanaksız bir durumdu benim için Sırrı Ağabeyimin ömrünün son durağına varması.
  İşçi sınıfının Kurtuluşu davasına adanmış bir ömrü sürdüren Sırrı Öztürk ağabeyimin devrimci kişiliği, sosyalizm mücadelesinde hep rehberim olacaktır.
  Babür Pınar

 • Türkiye devrimci hareketinin tanınmış simalarından Sırrı Öztürk’ün vefatı nedeniyle kollektifiniz çalışanlarına başsağlığı diliyorum.
  Yaşar Ayaşlı

 • Sırrı Öztürk ilkeli bir komünistti. İlkelerini tartışabiliriz ama bu ilkelere bağlılığını tartışamayız. Kan tutar gibiydi. Ben bunu yazılarından biliyorum sadece, sense bir babacığın olması dolayısıyla yakındın ve bildin. Başınız gittiğine göre sadece sabırlar diliyorum sana ve şahsında tüm aileye. Şüphesiz Sırrı Öztürk, komünistler var oldukça hatırası daim olacaklardandır.
  Bel fıtığım nüksü nedeniyle tedavim devam ediyor, yüreğim sizinle Mutlu.
  Hasan Cevad Özdil

 • Hepimizin başı sağolsun. Ailesine ve dostlarına sabırlar dilerim…
  Osman Akyol

 • Türkiye devrimci  hareketinin emektarı, hocası, Sırrı Öztürk'ün vefatını üzüntü içinde öğrenmiş bulunuyoruz. Devrim ve  sosyalizm davası uğruna bedel ödemiş, son nefesine kadar bu uğurda mücadele etmiş dava adamını kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Başta Ailesinin, çalışma arkadaşlarının, sevenlerinin, işçi sınıfının ve emekçi  halkımızın başı sağolsun…
  Halkın Kurtuluşu gazetesi ve Parti Bayrağı dergisi adına
  Zuhal Göktepe

 • Türkiye'de sol düşünce ve pratik açısından Sırrı Ağabeyin kaybı büyüktür. Sorun Yayınları Kolektifi'ne ve Türkiye İşçi Sınıfına başsağlığı diliyorum.
  İsmail Beşikci

 • Devrimci Proletarya ve Anadolu Halklarının yiğit evladı Sırrı Öztürk'ün kaybından dolayı derin üzüntü içerisindeyim. Ailesine ve Sorun Kolektifi çalışanlarına başsağlığı diliyorum.
  Enbiya Kırali

 • Emekçi, fikir işçisi Sırrı Öztürk dostumuzun ölüm haberini büyük üzüntüyle öğrendik, ailesinin dostların başı sağolsun.
  Aziz Aydın Doğan

 • Merhaba, İletiyi, ekindeki acı haberi  ancak şimdi okuyabildim. Başta aile, Sorun Yayınları çevresi  ve sosyalist çevreye, hepimize  başsağlığı dileklerimi iletmek isterim.  Işıklar içinde yatsın.
  Suat İskender

 • Sorun (Sosyalist) Polemik dergi Kolektifi'ne
  Derginizin sahip ve yönetmeni, başta tarihi 15-16 Haziran ve 1 Mayıs 1977 büyük işçi eylemlerinde DİSK'in önder ve aktivistlerinden, "Proleterya Sosyalizmi" ulusal-yerel kuramcı ve eylemcisi, erdemli ve yiğit insan Sırrı Öztürk'ün vefatını Birgün gazete ilanından öğrenmiş bulunuyorum.
  Başta acılı ailesinin, kolektif üyelerinin, tüm arkadaş, dost ve sevenlerin başı sağolsun.
  Anısı, "Aydınlanma, Sosyalizm, Bağımsızlık ve Demokrasi" kavgasında esinle yaşayacaktır.
  3 Mart 2015
  Suha Bulut
  Araştırıcı yazar-karikatürist

 • Uçmağa varsın sevgili Öztürk… Selam ve hüzün ile…
  Yunus Emre Öksüz

 • Başınız sağolsun. Gerçek ilhamlar verdi. Derin üzüntülerimle.
  Beltan Demir

 • Merhaba,
  Yurtdışında olduğum için Sırrı Agbi'nin vefatının acı haberini yeni öğrendim. Çok üzüldüm. Yeri doldurulmayacak bir agbimizi kaybettik.
  Ailesine ve dostlarina başsağlığı diliyorum.
  Kemal Urgenç

SORUN Polemik
E-posta Listesi
Gelişmelerden haberdar olmak için
e-posta adresinizi ekleyin.

E-Posta Adresi

Etkinlik - Duyuru